نوشته‌های مرتبط
نوشته‌های مرتبط
آخرین نظرات
جستجو در وبلاگ

آیا در تعطیلات نگران امنیت منازل خود هستید ؟

توسط 1687

امنیت در تعطیلات

با فرا رسیدن فصل بهار و نزدیک شدن به عید نوروز یکی از مهمترین دغدغه ها ، ایجاد امنیت در تعطیلات در محیط زندگیمان خواهد بود. هموطنان گرامی در تعطیلات معمولاً مسافرت کردن به نقاط مختلف کشور عزیزمان را در برنامه ریزی قرار می دهند و این فرصت را جهت جمع شدن خانواده کنار یکدیگر غنیمت می شمارند.

در این نوشته می خواهیم از جهات دیگر نیز به ایجاد امنیت در تعطیلات نگاه کنیم و بررسی کنیم که چه راهکارهایی جهت ایجاد امنیت در تعطیلات خواهیم داشت و چگونه می توانیم با آرامش خاطر محل زندگیمان را ترک کنیم و از تعطیلات خود حداکثر بهره را ببریم.

تفکر سارقین جهت سرقت

  • در تعطیلات نوروز که خیلی ها به مسافرت می روند چقدر راحت می توان وارد محیط زندگی آنها شد و با خیال راحت و داشتن زمان مناسب هر کاری که بخواهیم انجام دهیم.
  • می توانیم حتی با شناسایی دارایی های آنها از قبل ، در هنگام سرقت به آنها نیز دستبرد بزنیم.
  • چقدر خوب میشه با ورود به یک آپارتمان چند واحدی که به مسافرت می روند یکباره از چند واحد آن سرقت کنیم.
  • و ...

مطمئناً این تفکراتی که در ذهن سارقین می باشد خیلی بیشتر و فراتر از موارد ذکر شده هست اما به دلیل محدودیت های موجود نمی توانیم آنها را مطرح نماییم.

تفکر مالک جهت ایجاد امنیت

  • در تعطیلات که می خواهیم با خانواده به سفر (بطور مثال اصفهان) برویم ، خوب وقتی خانه هیچ کس نباشد چیکار کنم که اگر دزد آمد بتونم از ورودش جلوگیری کنم.
  • همسایه ما هم که ممکن هست برن مسافرت و نباشن و اگر کسی بیاد چیکار کنیم.
  • اگر به هر طریقی کسی خواست بیاد، چطوری متوجه بشیم که بتونیم کسی را خبر کنیم که به آنجا برود.

و بسیاری تفکرات دیگر که از ذهن تمامی هموطنان عزیز ما در زمان تعطیلات می گذرد و دنبال راهکاری برای آنها می گردند.

متأسفانه در بسیاری موارد دیگر دیده می شود که همیشه بعد از مورد سرقت قرار گرفتن هموطنان ما به فکر ایجاد امنیت می افتند و عموماً به فکر پیشگیری نیستند (پیشگیری بهتر از درمان می باشد) و با توجه به شرایط فعلی متأسفانه باید اعلام کنیم که موارد سرقت در سطح کشور بسیار افزایش پیدا کرده و در طول شبانه روز تعداد سرقت های بسیاری توسط هموطنان عزیزمان اعلام می گردد.

ایجاد امنیت و آرامش خاطر

راهکارهای بسیاری در رابطه با جلوگیری از سرقت وجود دارد. با پیشرفت تکنولوژی دست یافتن به راهکارهای امنیتی زیادی در دنیا ایجاد گردید و امروزه در سراسر دنیا از تجهیزات تولید شده جهت ایجاد ایمنی و امنیت بسیار بهره گرفته می شود.

در اینجا می خواهیم به چند مورد از این تجهیزات اشاره کنیم که چگونه کمک آنها در ایجاد امنیت را بررسی کنیم.

دزدگیر اماکن

یکی از کاربردی ترین و کارآمدترین تجهیزات تولید شده جهت ایجاد امنیت در دنیا، دزدگیر می باشد. امروزه به طور معمول و در تمام خودروهای تولید شده در جهان دزدگیر قرار گرفته و تا حدی می تواند از سرقت خودرو جلوگیری نماید. به همین شکل شما می توانید در محل زندگی خود، ویلا و غیره از تجهیزات دزدگیر مختص آن استفاده کنید. عملکرد این سیستم ها به این صورت می باشد که زمانی که شما محیط را ترک می کنید دزدگیر را فعال کرده و به سمت مقصد خود می روید. در صورتی که ورود افراد غیرمجاز به محیط پوشش داده شده ، انجام گردد دزدگیر شروع به آژیر کشیدن می کند و از طریق تلفن با شما و ... تماس می گیرد و این ورود را اطلاع می دهد. (عملکرد دزدگیر را به صورت کلی توضیح دادیم.)

در بسیاری از موارد سرقت مشاهده شده که بعد از به صدا در آمدن آژیر سارق یا سارقین بلافاصله محیط را ترک کردند و این امر باعث جلوگیری از سرقت گردیده است. البته خیلی از کسانی که ابتدا مشاوره درستی در مورد نوع و برند دزدگیر نمی گیرند با مشکلات بعدی مواجه می شوند که یکی از عمده ترین این مشکلات به صدا در آمدن آژیر در اثر خطای سنسورها می باشد که نکته حائز اهمیت این می باشد که به جای ایجاد امنیت و آرامش ، دچار بی اطمینانی و بهم ریختگی آرامش می شود.

دزدگیر اماکن پارادوکس

این مبحث بسیار وسیع و گسترده می باشد و در صورتی که تمایل به داشتن اطلاعات بیشتری دارید می توانید از مشاوره رایگان مجموعه ما بهره مند شوید.

دوربین مداربسته

یکی دیگر از راهکارهای امنیتی (نظارتی) بهره گیری از دوربین های مداربسته می باشد. کارایی این دوربین ها به شکلی می باشد که در صورت مانیتور شدن به صورت زنده می توان ورود افراد غیرمجاز را مشاهده کرد و از آن جلوگیری نمود و در صورتیکه ورود مشاهده نشد می توان با بازدید تصاویر ضبط شده راه ورود ، چهره افراد ، پلاک ماشین سارقین ، و ... را از تصاویر استخراج کرد و به مراجع قضایی تحویل داد.

دوربین مداربسته داهوا

نتیجه گیری

جهت ایجاد امنیت محیط زندگی خودتان هر چه زودتر اقدام نمایید و از ورود سارقین به محیط شما پیشگیری کنید. در نظر داشته باشید که سارقین منتظر کوچک ترین فرصت برای نفوذ به محیط شما و سرقت از شما هستند و همواره با راهکارهای متفاوتی این کار را انجام می دهند. در تعطیلات نوروزی و غیره همیشه احتمال خطر بسیار زیاد می باشد و از قبل چاره ای بیاندیشید و از نگه داشتن طلا ، جواهر ، پول نقد و اشیاء قیمتی در منازل خود اکیداً خودداری نمایید.

 

شرکت مهندسی پادان الکترونیک با شانزده سال سابقه درخشان در زمینه سیستم های امنیتی و نظارت تصویری ، و با بکارگیری به روز ترین تجهیزات و علم روز دنیا توسط کارشناسان مجرب خود ، بهترین راهکار  را در زمینه سیستم های امنیتی به شما ارائه خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های  2272009 تماس بگیرید.

دزدگیر پارادوکس
نوشته‌های مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

جستجو

برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم