نوشته‌های مرتبط
آخرین نظرات
جستجو در وبلاگ

دزدگیر آپارتمانی | دزدگیر پارادوکس کانادا | دزدگیر paradox کانادا | سیستم اعلام سرقت آپارتمانی پارادوکس | دزدگیر بی سیم اماکن

توسط 763

ماژول های ارتباطی

یکی از مواردی که از طرف کاربران گرامی مطرح می گردد این است که در صورتی که در محل حضور نداشتند و دزدگیر آپارتمان شروع به آژیر کشیدن کند چگونه مالک آن محل مطلع می گردد و اگر مدت زمان زیادی رسیدن آن مالک به محل طول بکشد چگونه می توان دزدگیر را خاموش کرد. پاسخ این سؤال بسیار ساده است و تولید کنندگان در این موارد چاره ای اندیشیدند که بسیار کاربردی می باشد.

دستگاه دزدگیر آپارتمانی را می توان از طرق مختلفی خارج از آن محیط خاموش و روشن نمود.

خط تلفن شهری

دزدگیرها دارای وسیله ای هستند که به خط تلفن شهری متصل می گردد. عملکرد این وسیله (ماژول) به این گونه می باشد که زمانی که به هر دلیل دزدگیر شروع به آژیر کشیدن کند در مدت چند ثانیه دستگاه به صورت خودکار به شماره تلفن هایی که توسط نصاب برای دزدگیر ثبت کرده (این شماره ها توسط کاربر دزدگیر و با اولویت تعیین شده از نظر شماره گیری مشخص شده به نصاب ارائه می گردد) تماس می گیرد و اعلام هشدار به کار افتادن دزدگیر را می کند. به طور خیلی ساده توسط کاربر و با فشار دادن عدد تعیین شده روی گوشی تلفن همراه و یا تلفن ثابت دزدگیر خاموش می گردد و مجدد با فشار دادن عدد دیگری دزدگیر روشن می شود. در مواردی ممکن است کاربر گرامی فراموش کند که دزدگیر خود را روشن کند زمانی که محیط را ترک می کند ، در این موارد می توان با تماس گرفتن با دزدگیر و با وارد کردن یک عدد دزدگیر محل را روشن کند و به همین شکل خاموش نماید.

 

 دزدگیر آپارتمانی پارادوکس - خط تلفن شهری دزدگیر پارادوکس

 

سیم کارت (ارسال پیامک)

یکی دیگر از مواردی که در استفاده از دزدگیرها بسیار کاربردی و کاربرپسند می باشد وسیله ای (ماژول) است که عملکرد خط تلفن شهری را توسط ارسال پیامک (اس ام اس) انجام می دهد که به آن ماژول سیم کارتی ، دزدگیر سیم کارتی و ... گفته می شود. در ماژول سیم کارتی کلیه اطلاعات دستگاه به کاربر محترم ارائه می گردد و هرچقدر این ماژول پیشرفته تر باشد اطلاعات بیشتری را که برخی از آنها مثل : تحریک شدن دزدگیر توسط کدامیک از سنسورها ، قطع شدن برق شهری ، قطع شدن تلفن شهری و .... مواردی دیگر می باشد توسط ارسال پیامک از طریق دستگاه انجام می گردد. این ارتباط در صورت استفاده از برند مناسب کاملاً دوطرفه بوده و کاربر نیز می تواند با ارسال پیامک به دستگاه مرکزی (کنترل پنل) از وضعیت دستگاه خود باخبر شود. با پیشرفت تکنولوژی و طراحی اپلیکیشن های هر برندی کاربر می تواند این پیامک ها را از طریق اپلیکیشن به دستگاه ارسال کند و پاسخ آنها را دریافت نماید.

دزدگیر منزل پارادوکس - ماژول سیم کارتی پارادوکس

اینترنت (اپلیکیشن)

با توجه به شرایط استفاده از سیم کارت های هر کشور و محدودیت های موجود زمانی که کاربران خارج از کشور محل سکونت خود مسافرت می کردند و در آن کشور و دیگر امکان اتصال به شبکه های تلفنی کشور خود نداشتند برخی از تولید کنندگان مطرح طراحی وسیله ای (ماژول) را انجام دادند که دیگر نیازی به بستر مخابراتی ندارد و صرفاً با اتصال به شبکه اینترنت که امروزه بسیار رایج و در همه دنیا وجود دارد را آغاز کردند. این ماژول توسط اپلیکیشن مخصوص خود کار می کند و شما می توانید کلیه کنترل های مربوط به دستگاه دزدگیر خود را از طریق آن انجام دهید. در صورت اعلام هشدار گوشی تلفن همراه شروع به آژیر کشیدن می کند و شما را از شرایط آن محیط با خبر می کند و به همان صورتی که ماژول تلفن شهری و سیم کارتی عمل می کند شما می توانید دستگاه خود را کنترل کنید. البته این نکته را ذکر می کنم که این اپلیکیشن امکانات بسیار مورد توجهی را نیز در اختیار کاربر گرامی قرار می دهد که بسیار مهم می باشد.

 ماژول اینترنتی دزدگیر پارادوکس - دزدگیر منازل

بررسی آژیر (بلندگو – سیرن)

یکی از تجهیزات ملزوم برای دزدگیرهای آپارتمانی آژیر می باشد. زمانی که هشدار ورود افراد غیرمجاز توسط سنسورها دریافت می شوند و به دستگاه مرکزی ارسال می شوند دستگاه مرکزی دزدگیر آپارتمانی به آژیر پیغام به صدا درآمدن می دهد. در موارد بسیاری که توسط نیروی انتظامی زحمت کش کشور عزیزمان اعلام شده ، به صدا درآمدن آژیر باعث گریز سارق از آن محل می گردد (به قول معروف آژیر کار همان فریاد زدن آی دزد آی دزد را انجام می دهد) تنوع آژیرها در بازار کشور بسیار زیاد است و می توان از چند مورد تفاوت های آن به مواردی همچون : جهت نصب در فضای داخلی یا جهت نصب در فضای بیرون، بلندی صدا (دسی بل) آژیر ، فلاشر داشتن ، تمپر داشتن (در صورتی که این میکروسوئیچ وجود داشته باشد ، بی سیم یا باسیم بودن آژیرها ؛ در صورتی که فرد سارق بخواهد آن را از محل نصب خود خارج کند ، درب آن را باز کند آژیر به صورت خودکار به صدا در می آید) ، دارا بودن باتری داخلی (Backup) اشاره کرد. قیمت این آژیرها نیز بستگی به موارد ذکر شده دارند و نسبت به هر کدام از امکانات قیمت گذاری می شوند.

معایب استفاده از دزدگیر آپارتمانی

مانند کلیه لوازم جهت بهره برداری باید در نظر داشت که کیفیت ساخت محصولات بسیار مهم از نظر کاربردی می باشد. اگر در تهیه دزدگیرهای آپارتمانی این نکته در نظر گرفته نشود و از برند معتبر و باکیفیتی استفاده نگردد می تواند مشکلاتی از قبیل ارسال پیغام اشتباه (خطا) از سنسورهای متفرقه ، ارسال دستور اشتباه ، به صدا در آمدن آژیر دزدگیر از دستگاه مرکزی و ... ایجاد کند که برخی از کاربران از این موارد بسیار نارضایتی دارند و به همین لحاظ از دزدگیر آپارتمانی خود استفاده نمی کنند و یا کلاً دزدگیر آپارتمانی خود را از مدار خارج می کنند.

 

محاسن استفاده از دزدگیر آپارتمانی

همانطور که ذکر شد زمانی که در آپارتمانی دستگاه دزدگیر وجود داشته باشد ، می تواند در زمان مناسب ورود افراد غیرمجاز به آن محیط را اعلام نماید و تا حد زیادی از ورود سارق جلوگیری نماید و مالک آن آپارتمان در آرامش محل خود را ترک کند و همیشه مطمئن باشد که نگهبانی برای محیط خود تهیه کرده که شبانه روز بیدار و از آن محیط مراقبت می نماید.

 

نتیجه گیری

متأسفانه برخی از مالکین آپارتمان ها به اشتباه فکر می کنند که هیچوقت سارق نمی تواند وارد آپارتمانشان شود و طبق گزارشات اعلام شده مخصوصاً در شرایط نامناسب اقتصادی برای سارق هیچ تفاوتی ندارد که به چه محلی هجوم ببرد و از آنجا سرقت کند. جهت محافظت از محیط زندگی و کاری خود استفاده از دزدگیر آپارتمانی مناسب را بسیار توصیه می کنیم و در حال حاضر و با گران شدن بسیار زیاد لوازم منزل به سرقت رفتن حتی یک وسیله می تواند ضرر بسیاری به مالک آن وارد نماید. در این راستا شرکت مهندسی پادان الکترونیک با شانزده سال سابقه درخشان در زمینه سیستم های امنیتی و نظارت تصویری ، و با بکارگیری به روز ترین تجهیزات و علم روز دنیا توسط کارشناسان مجرب خود ، بهترین راهکار  را در زمینه سیستم های امنیتی به شما ارائه خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های88062061-88062062  تماس بگیرید.

دزدگیر پارادوکس - امنیت
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

تنظیمات

برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.