تفاوت سیستم اعلام سرقت با خانه هوشمند

نویسنده: دسته: آموزش های پارادوکس تاریخ: دیدگاه: 1 بازدید: 3714

با توجه به پیشرفت روزافزون در زمینه سیستم های امنیتی و همچنین شاخه های تخصصی خانه های هوشمند ، در بازار کشور عزیزمان ایران هم ، همانند سایر مارکت های دنیا و کشورهای رو به توسعه ، شاهد رو نمایی از انواع دزدگیرها با نام ها و اشکال مختلف هستیم . از طرف دیگر سیستم های خانه هوشمند هم در بازار ما روز به روز بیشتر مطرح می شوند و در بسیاری از ساخت و سازها قبل از تکمیل و تحویل پروژه ساختمانی به متقاضی ، تعبیه می شود .

اما در نگاهی کلی تر باید یک تعریف اساسی از خانه های هوشمند داشته باشیم تا بتوانیم آن را از سیستم اعلام سرقت تفکیک کنیم .

تعریف سیستم های خانه هوشمند ( BMS ) :

این سیستم از قطعات و اجزای الکترونیکی تشکیل می شود که صرفا برای راحتی و آسایش کاربران می باشد . به عنوان مثال در یک خانه هوشمند سیستم عادی عملکرد کلیدها جهت خاموش روشن کردن لامپ ها به طور کامل حذف می شود و به جای آن یک یا چند ریموت کنترل قرار داده می شود که با استفاده از آن می توانید بدون حضور در یک اتاق چراغ آن را خاموش و روشن کنید . اکنون این موضوع در ابعاد پیشرفته تر در قالب اپلیکیشن های موبایل قابلیت برنامه دهی و برنامه ریزی را خواهند داشت به شکلی که می توانید چراغ های منزل خود را از طریق این اپلیکیشن از کیلومترها فاصله کنترل کنید و یا پرده ها را باز یا بسته کنید و هزاران کار دیگر که همه آنها در مجموع خدمتی در جهت آسایش و رفاه زندگی افراد می باشد .

در بعضی از برندهای خانه هوشمند دوربین های مدار بسته و آژیر برای اعلام سرقت هم تعبیه شده است که سیستم امنیت خانه هوشمند هم تامین شود . به عبارتی هدف از این کار تکمیل پروژه خانه هوشمند بوده است .

آیا به نظر شما با گنجاندن امکانات امنیتی در خانه های هوشمند امکان برقراری کامل امنیت وجود دارد یا خیر ؟

پاسخ به این سوال در حال حاضر خیر می باشد و با وجود سیستم های خانه هوشمند فعلی که در بازار کشورمان وجود دارد ضریب امنیت آن ها بسیار پایین است و اطمینان صد در صد به آن به عنوان یک سیستم خانه هوشمند با قابلیت های امنیتی کامل یک ریسک بزرگ خواهد بود . شاید در آینده سیستم هایی تولید شوند که از نظر ضریب ایمنی و کارکرد ، بتوانند جای سیستم های اعلام سرقت را بگیرند ولی هم اکنون چیزی در این زمینه وجود ندارد .

فرض کنید یک محل مجهز به سیستم مداربسته باشد ، انتظار ما از آن سیستم قاعدتاً نمی تواند این باشد که در زمان وقوع سرقت یک آژیر به صدا در بیاید و یک وسیله شروع به تماس گرفتن تلفن با مرکز پلیس و یا شماره تلفن های ضروری دیگر باشد .

بدیهی است از یک سیستم مداربسته که هر چقدر هم پیشرفته باشد می توان توقع ثبت و درج تصاویری شفاف و با کیفیت از تمام رخدادها را داشت و نه بیشتر ، اما در مورد سیستم اعلام سرقت باید بگوییم تاکنون تنها سیستم اعلام سرقتی که در بازار یافت می شود که تمام استانداردهای امنیتی جهانی را رعایت کرده و هیچگونه خطا ندارد سیستم اعلام سرقت برند پارادوکس می باشد که تمام تکنولوژی های بکار رفته در آن از نوع ساخت سنسورها و چشمی ها گرفته تا نوع کدگذاری اطلاعات در کنترل پنل ها کاملا انحصاری و مختص به این شرکت می باشد .

برند پارادوکس با استفاده از همین امکانات انحصاری توانسته است چندین قدم از رقبای خود پیشی بگیرد به طوری که هنوز تا سال 2017 میلادی هیچ رقیبی در حد و اندازه خود پیدا نکرده است .

سیستم های اعلام سرقت برند پارادوکس ساخت کشور کانادا می باشد و نمایندگی رسمی و خدمات آن ، مرکز پارادوکس ایران می باشد .

نکته حائز اهمیت در مورد پارادوکس این است که روش راه اندازی آن کاملا از سیستم های اعلام سرقت دیگر متفاوت است و از مرحله کارشناسی ( امکان سنجی برای تجهیز ) تا مرحله نصب و خدمات پشتیبانی آن باید توسط متخصصین آن انجام شود.

دیدگاه‎ها

ایجاد شده در 1396-05-01 نوشته شده توسط حجت کاردان پیوند دیدگاه
بسیار مقاله عالی و خوبی بود
ممنون از شما
نمایش 1 تا 1 از1 مورد

دیدگاه خود را بنویسید