بررسی تخصصی تلفن کننده شهری دزدگیر پارادوکس مدل vdmp3 قسمت اول

نویسنده: شهریار جابری دربندی دسته: معرفی تجهیزات پارادوکس تاریخ: دیدگاه: 0 بازدید: 479

يكي از راه هاي ارتباطي دستگاه دزدگير با كاربر ، استفاده از بستر خط تلفن شهري مي باشد كه مي توان تلفن كننده شهري را به آن متصل نمود تا در هنگام بروز اتفاق اين دستگاه با كاربر تماس گرفته و اطلاع دهد . ابتدا بپردازيم به اين مطلب كه دليل توليد تلفن كنده براي دزدگيرهاي موجود چه بوده است و سپس به انواع و كاربردهاي آنها بپردازيم . يكي از متداول ترين سوالاتي كه در ذهن كاربران گرامي پيش مي آيد اين است كه : زمانيكه به هر دليل دزدگير پارادوكس شروع به آژير كشيدن مي كند اگر خودمان در محل حضور داشته باشيم كه مي توانيم دزدگير را غيرفعال كنيم ، اما اگر در آن محل حضور نداشته باشيم چگونه متوجه فعال شدن دزدگير شويم و به چه روشي آن را غير فعال كنيم . در پاسخ به اين سوال مي توان ابتدا به اين مطلب اشاره كنيم كه از نظر فني و تكنيكي تمامي دزدگيرها بايد به يك وسيله ارتباطي با كاربر تجهيز باشند كه مي تواند انواع مختلفي همچون تلفن كننده شهري ، دستگاه سيم كارتي ، ماژول ارتباط از طريق بستر اینترنت داشته باشد.  . در اين مطلب مي خواهيم بررسی در مورد تلفن كننده شهري دزدگير پارادوكس ( vdmp3) بپردازیم.

امکانات تلفن کننده شهری دزدگیر پارادوکس vdmp3 :
ماژول vdmp3 یکی از کاربردی ترین تلفن کننده های شهری دزدگیر یا همان سیستم اعلام سرقت پارادوکس می باشد .
از این تلفن کننده شهری امکان ارتباط دوطرفه با دستگاه مرکزی را فراهم می سازد که کاربر می تواند از طریق برقراری تماس تلفنی با این دستگاه و پس از وارد نمودن پسورد ورودی دستگاه ، دزدگیر پارادوکس خود را فعال یا غیر فعال ( مسلح یا غیر مسلح ) نماید . در صورت ورود غیرمجاز به محیط و به صدا در آمدن آژیر دزدگیر پارادوکس این ماژول از طریق خط تلفن با کاربر تماس گرفته و این ورود غیرمجاز را اطلاع می دهد .
کارر می تواند با تماس از طریق تلفن کننده شهری دزدگیر پارادوکس از وضعیت دستگاه خود با خبر شود و در صورت وجود پیغام آلارم آن را بررسی کند . کاربر نیز می تواند در زمان استراحت شبانه در قسمت Favorites دستگاه تلفن همراه خود این شماره تلفن را ثبت و در حالت Do Not Disturb قرار دهد و در صورت بروز اتفاق تلفن همراه کاربر را باخبر نماید .
نقاط قوت :
ماژول تلفن کننده شهری دزدگیر پارادوکس vdmp3 می تواند برای کاربر این امکان را ایجاد کند که با تماس گرفتن از هرکجا ، دستگاه را مسلح و غیر مسلح کند و امکان ورود را برای افراد مجاز فراهم نماید .
تلفن کننده شهری می تواند اطلاعات بر روی دستگاه که اصطلاحا Trouble نامیده می شود را به کاربر اطلاع دهد و کاربر مشکل دستگاه خود را بداند . این دستگاه می تواند تا پنج عدد تلفن را در خود ذخیره کند . در هنگام ایجاد مشکل به ترتیب الویت بندی با آن شماره تلفن ها تماس بگیرد . می توان از پنج شماره هر کدام را که کاربر بخواهد تلفن همراه تعریف کند و هر کدام از پنج شماره را تلفن ثابت قرار دهند و همچنین می توان برای دستگاه تلفن کننده شهری دزدگیر پارادوکس تنظیم کرد که چندبار با شماره تلفن ها تماس بگیرد . نحوه عملکرد این دستگاه به این شکل می باشد که اولین تلفنی که پاسخ دهد اطلاع لازم را اعلام می کند و آن کاربر با ورود رمز خود دستگاه دزدگیر پارادوکس را مسلح یا غیر مسلح می کند و تا زمانیکه شخصی پاسخگو نباشد دستگاه تلفن کننده شهری دزدگیر پارادوکس به تماس گرفتن خود ادامه می دهد .
نتیجه گیری :
استفاده از دستگاه تلفن کننده خط شهری دزدگیر پارادوکس ضروری می باشد و عدم بکار بردن این دستگاه در دزدگیر پارادوکس می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند و معمولا به جهت کارایی بالا و قیمت مناسب تری نسبت به بقیه ماژول ها استفاده بیشتری در دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت پارادوکس دارد . در قسمت پایین راهنمایی تلفن کننده برای تماس کاربر و یا دستگاه با کاربر نمایش داده شده است .
در مقاله های بعدی دستگاه یا ماژول ارتباطی سیم کارتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا با مزایای استفاده از این ماژول نیز آشنا شوید .

دیدگاه خود را بنویسید